indeksiraj

Dječaci uzeli broncu

Od ove sezone Hrvatski košarkaški savez uveo je natjecanje za najmlađe. Mini košarka je u premijernom izdanju okupila igrače rođene 2005. i mlađe, a nakon izlučnih turnira po regijama slijedila je i državna završnica. Domaćin je bio Pazin, gdje se okupilo deset momčadi, a predstavnici Istoka bili su KK Osječki sokol i KA Hrvatski sokol.
Prvi državni prvak je zagrebačka Cedevita, koja je u finalu svladala vršnjake Zadra, a brončana odličja otišla su u slavonsku metropolu. Osječki sokol je u utakmici za 3. mjesto nadvisio Križevce 10:6. Prije toga učenici Dubravka Blaževića u skupini su svladali Ghia Staff (12:4), Sonik Puntamiku (11:9) i Grafičar (11:9), a poraz su upisali od prvaka (4:12). U polufinalu je bolji bio i Zadar (12:4), ali četiri pobjede ipak su bile dovoljne za treću poziciju, koju su izborili: Mario i Tin Grujić, Ivano Polanjčec, Luka Ćurak, Dino Škorjanc, Ernest Tomić, Dorijan Crljenić, David Czersky Hafner, Luka i Matej Ilić, Adriano Bajto i Luka Šipka.